Zubní centrum Beroun Zubní centrum Beroun Péče pro celou rodinu

 

Služby

Pro registrované pacienty

Vstupní ošetření a registrace

Při Vaší první návštěvě ZCB nejdříve na recepci vyplníte vstupní formulář.

Pacienti starší 18 let předloží občanský průkaz, kartičku zdravotní pojišťovny (není nutné, pokud si pacient chce hradit ošetření sám) a je vhodné mít i finanční prostředky na úhradu případného zákroku, samozřejmostí je akceptace platebních karet. Pacienti mladší 18 let potřebují při první návštěvě doprovod rodiče nebo zákonného zástupce.

Následně Vám zubní lékařka provede vizuální kontrolu stavu chrupu, slinných žláz a uzlin. Také Vám zkontroluje přítomnost zubního kamene a stavu ústní hygieny. Po této části kontroly udělá rentgen. V případě nutného zákroku s Vámi zubní lékařka probere léčebný plán, dentální hygienu, časový harmonogram a seznámí Vás i s předpokládanou cenou ošetření.

Upozorňujeme pacienty, že pokud se bez omluvy nedostaví na dentální hygienu, bude jim při příští návštěvě účtován poplatek ve výši 250,- Kč.

 Dentální hygiena

První dentální hygiena

Dentální hygienistka pacienta vyšetří, stanoví diagnózu, odstraní zubní kámen, ošetří dásně, obnažené zubní krčky. Součástí této první návštěvy je i nácvik správného čištění zubů a výběr vhodných pomůcek.


Druhá dentální hygiena

Kontrola úspěšnosti po změně domácí péče o chrup, případně do4ištění a odstranění zubního kamene.


Nácvik čištění “10”

Nácvik dentální hygieny doporučujeme u dětských pacientů již od prvního zoubku. Hygienistka ráda vysvětlí a doporučí správný postup a nejvhodnější pomůcky. Deset minut je i pro malého pacienta akceptovatelná doba, kdy udrží pozornost.

 Fluoridace dětského chrupu

Tento výkon spočívá ve zpevnění nevyzrálé skloviny u čerstvě prořezaných stálých zubů. Tím se sníží riziko vzniku zubního kazu.

 Ordinační bělení laserem

Bělení pomocí laseru (bleaching) je nejefektivnějším, nejrychlejším a nejšetrnějším způsobem, kterým Vám vybělíme Váš chrup. Na vybělení stačí jediná návštěva ordinace a po zhruba hodinovém zákroku je ihned vidět výsledek. V průběhu ošetření můžete relaxovat se cinemizerem Oleo a také dostanete účinnou bělicí pastu na domácí ústní hygienu.

Efekt laserového bělení je dlouhodobý, zejména vhodná dentální hygiena přispěje k zdravému a krásně bílému chrupu.

 Domácí bělení

Pro zvýšení bělícího efektu je v určitých případech vhodné zhotovení individuálních nosičů s bělícím gelem. Ty si pacient dle instrukcí může nasadit doma sám a podpořit tak dále výsledky ordinační fáze bělení.

 Hloubkové odstranění zubního kamene

Hloubkové odstranění Vám bude doporučeno buď zubní lékařkou nebo hygienistkou v případě, že závěsný aparát zubu je už natolik poškozen, že se v dásni vytváří tzv. chobot, ve kterém se usazuje zubní plak vyvolávající zánětlivé procesy a následné uvolnění zubu. Jedná se o časově náročnější ošetření, které se provádí po částech, kdy jsou ošetřovány většinou jednotlivé kvadranty. Ani zde nemusíte mít strach z bolesti – tento výkon lze provádět v místní anestezii nebo se můžete domluvit na aplikaci “rajského plynu. Standardně a bezplatně Vám bude nabídnut cinemizer Oleo pro Váš větší komfort.

 Pískování zubů (Airflow)

Pískování zubů je efektivní odstranění zubních pigmentací za pomoci jemného prášku, “písku”, který má příjemnou konzistenci a aroma.

 Infiltrační anestezie

Infiltrační anestezie je místní znecitlivění měkkých i tvrdých tkání v ústech. Znecitlivující látka se aplikuje injekčně do měkké tkáně, tkáň se infiltruje - napouští a tak je možné ve znecitlivělé oblasti provést zubní ošetření, včetně náročných chirurgických výkonů. Tento typ anestézie je možno kombinovat se znecitlivujícím krémem nebo “rajským plynem”.

 Svodná anestézie

Svodná anestézie je znecitlivění požadované oblasti a provádí se injekční aplikací anestetika přímo do nervů. Nevýhodou tohoto druhu anestézie oproti cílenější anestézii infiltrační nebo intraligamentární je necitlivost větší oblasti, brnění tváře.

 Intraligamentární anestézie

Intraligamentární anestezie (ILA) je speciální druh místního znecitlivění jednotlivých zubů. Při této aplikaci anestetika se používá speciální aplikační pistole a velmi úzké jehly. Pod vysokým tlakem je podél zubního krčku vpraveno velmi malé množství znecitlivující látky do prostoru mezi zubem a kostním lůžkem. Nevýhodou může být někdy lehce zvýšená několikadenní citlivost ošetřovaného zubu na skus. Intraligamentární anestezie není hrazena zdravotní pojišťovnou.

 Fotokomplozitní výplň

Fotokompozita jsou moderní výplňové materiály, které mají velice dobré mechanické vlastnosti, není nutné odvrtávat zdravou zubní tkáň pro to, aby výplň držela. Z estetického hlediska splňují nejnáročnější požadavky. Fotokompozitní výplně “splynou” s ošetřeným zubem a jsou tak prakticky neviditelné.

 Skloionomerová výplň

Skloionomer je bílá zubní výplň s vysokým obsahem fluoridů, které pozitivně působí proti dalšímu šíření kazu. Je tak velmi vhodný pro ošetření dětských zoubků, kdy si děti ještě nedokáží úplně správně zuby vyčistit. Oproti fotokompozitním výplním nepůsobí tak přirozeně, protože nemají sklovitou průsvitnost zubu a kvůli mechanickým vlastnostem mají nižší odolnost. Ceny výplně se odvíjí od počtu použitých kapslí dle velikosti výplně.

 Amalgámová výplň

Amalgám má své velké výhody i nevýhody. Nevýhodou je, že je oproti jiným druhům výplní se při ošetření musí odvrtat více zubu, při ošetření velké plochy tak může časem dojít až k odlomení zubu. Jeho kovový vzhled je v ústech také nevzhledný. Výhodou jsou jeho dobré mechanické vlastnosti.

 Pečetění fisur

Pečetění fisur je laserem podporované zcela bezbolestné ošetření sloužící jako prevence zubního kazu.

 Korunka kovová s pryskyřičnou fasetou

Korunka kovová s pryskyřičnou fasetou je vyrobena z kovu a viditelné plochy jsou potaženy pryskyřicí, fotokompozitem. Estetický dojem je velmi relativní, neboť není možné pryskyřicí pokrýt kousací plošky a tak je kov v ústech vždy viditelný. Mají dobré mechanické vlastnosti a při pominutí estetické nedokonalosti jsou tak spíše vhodnější u zadních zubů.

 Metalokeramická korunka

Metalokeramickou korunku tvoří kovové jádro, na kterém je plášť z bílého keramického materiálu. Mechanické vlastnosti jsou výborné, esteticky je však patrný rozdíl mezi “neopravovanými” zuby. Nicméně metalokeramickou korunku lze použít jak u předních zubů, tak i u stoliček.

 Celokaramická korunka

Celokeramická estetická korunka je považována za korunu mezi korunkami, neobsahuje pod vrstvou keramiky žádný kov, zajišťuje nejvyšší estetický efekt a mechanické vlastnosti jsou výborné. Celokeramická korunka tak může být použita jak pro přední zuby, tak i pro stoličky a při současném poznání vědy se jeví jako nejlepší. Jedinou nevýhodou je její vyšší cena oproti jiným typům korunek.

 Provizorní pryskyřičná korunka

Provizorní pryskyřičná korunka je dočasnou, krátkodobou náhradou, která se používá po dobu, než Vám bude vyrobena a “nasazena” stálá korunka dle Vašeho předchozího výběru. Její mechanické vlastnosti tomu odpovídají a tak nemůže být ponechána v ústech delší dobu.

 Endodoncie - Plnění kanálků

Ošetření kořenových kanálků je nutné v případě, kdy došlo k zánětu nebo odumření zubní dřeně. Celé ošetření zubního kanálku se skládá z vyšetření a stanovení diagnózy, případně za použití rentgenu, aplikace místní anestézie, odstranění veškeré kazivové hmoty a vyhledání “vchodu” do zubních kanálků a rozšíření vstupu. Dále budou odstraněny zbytky zubního nervu. Po změření délky kořenového kanálku kořenovým nástrojem či přesněji přístrojem – apexlokátorem se kořenový kanálek dále rozšíří a opracuje ručními či rotačními kořenovými nástroji. Následně je zubní kanálek vypláchnut desinfekčním roztokem, který také vyplavuje odvrtanou hmotu a před definitvním zaplněním je vhodné kanálek sterilizovat laserem, kde se výrazně sníží riziko komplikací po definitivním zaplnění. Dobře průchodné kanálky lze plnit v první návštěvě, u vícekořenových zubů je někdy nutné zub uzavřít provizorně a ošetření dokončit v dalších návštěvách.

Každý další kanálek v zubu

U vícekořenových zubů je třeba ošetřit všechny kanálky způsobem popsaným výše.

 Celková snímací náhrada

U bezzubých čelistí je možno přistoupit k vytvoření a nasazení celkové neboli totální protézy. V dutině ústní drží pouze díky svému tvarování (efekt přísavky). Jsou celé zhotoveny z pryskyřice nebo vyztuženy litou kovovou deskou či továrně zhotovenou mřížkou.

 Celková snímací náhrada provizorní

Zhotovuje se ihned po vytržení zubů. Slouží k tomu, aby pacient nebyl bez zubů do doby, kdy lze zhotovit definitivní náhradu.

 Částečná snímací náhrada provizorní

Zhotovuje se ihned po vytržení zubů. Slouží k tomu, aby pacient nebyl bez zubů do doby, kdy lze zhotovit definitivní náhradu.

 Částečná snímací náhrada jednoduchá

Jedná se o pryskyřičnou desku s drátěnými sponami, které drží protézu na zbývajících zubech. Má řadu nevýhod, především ničí zbývající zuby.

 Částečná snímací náhrada s kovovými prvky

Kvalitnější částečná náhrada s kovovou výztuží a litými opěrnými a retenčními prvky, které ji drží na zbývajících zubech.

 Částečná snímací náhrada estetická

Estetická náhrada vyrobené ze speciální pryskyřice. Kovové spony nahrazují spony transparentní (téměř neviditelné).

 Laser terapie - Afty, opary

Laser efektivně dokáže odstranit afty a zabrání šíření oparu. Viry jsou zničeny laserem, nemohou se dále rozmnožovat a mizí. Ihned po ozáření opar i afta přestanou bolet a uvolní se vnitřní pnutí. Výhodou oproti standardním postupům je, že nemusí docházet k aplikaci různých mastí či tinktur, které nejsou levné a výsledek se dostavuje až po delším čase.

 Citlivé zubní krčky

Při použití laseru na citlivé zubní krčky se po jednom až dvou osvícení uzavřou dentinové tubuly, které jsou odpovědné za přenos bolestivých podnětů na nerv a zub přestává být okamžitě citlivý na studené, teplé, kyselé či sladké. Pacient odchází po jednom ozáření zbaven bolesti. Výhodou této metody je rychlost účinku oproti dlouhodobému užívání zubních past na citlivé zuby.

 Drobná chirurgie

Použití laseru je v moderní chirurgii natolik široké, že o jeho využití a vhodnosti Vás bude Vaše zubní lékařka informovat po stanovení diagnózy a v rámci léčebného plánu.

Pro neregistrované pacienty

Neregistrovaným pacientům je možno v naší ordinaci provést panoramatický snímek (OPG), který poté pošleme e-mailem na požadovanou adresu nebo ho vytiskneme. Tento úkon hradí zdravotní pojišťovny.

Dále nabízíme možnost bělení zubů a dentální hygienu – podrobnější informace jsou uvedeny níže a cenu najdete v ceníku.

Ve všech případech je nutné se telefonicky objednat na recepci ZCB.

Upozorňujeme pacienty, že pokud se bez omluvy nedostaví na dentální hygienu, bude jim při příští návštěvě účtován poplatek ve výši 250,- Kč.

Kontakty

Zubní centrum Beroun s.r.o.
Pod Haldou 64, 266 01 Beroun

[telefon] +420 311 621 973
[mobil] +420 777 643 645
info@zubnicentrumberoun.cz

© 2015 Zubní centrum Beroun s.r.o.
Pod Haldou 64, 26601 Beroun
IČ: 03590755
Webdesign Estetica Online