Zubní centrum Beroun Zubní centrum Beroun Péče pro celou rodinu

 

Poradna

Nevíte si rady? Pročtěte si nejčastější dotazy a naše odpovědi. Pokud nenajdete odpověď na svoji otázku, napište nám prostřednictvím formuláře pod dotazy. Děkujeme.

Veškeré texty mají pouze informativní charakter, přesné informace Vám poskytne osobně pouze zubní lékařka dle Vašeho aktuálního zdravotního stavu.

 Přijímáte nové pacienty a klienty ZCB?

 

Omlouváme se, v současné době máme již plně vyčerpané kapacity a nové pacienty nepřijímáme.

 

 Máte smlouvu se zdravotní pojišťovnou?

Ano, máme smlouvu s VZP, Českou průmyslovou zdravotní pojišťovnou, Zdravotní pojišťovnou Ministerstva vnitra, Oborovou zdravotní pojišťovnou a Vojenskou zdravotní pojišťovnou. Pojišťovny nehradí moderní a pro pacienta individuálně nejvhodnější stomatologickou péči. Hradí však preventivní prohlídky u registrovaných pacientů a mnohá ošetření u dětí, jejichž rodiče nechceme finančně zatížit více, než je skutečně nejnutnější.

 Co potřebuji k první návštěvě?

Pacienti starší 18 let občanský průkaz, kartičku zdravotní pojišťovny a také nějaké finanční prostředky na úhradu případného zákroku, samozřejmostí je akceptace kreditních karet. Pacienti mladší 18 let potřebují při první návštěvě doprovod rodiče nebo zákonného zástupce. Ošetřující zubní lékařka nebo hygienistka Vás také bude informovat před samotným zákrokem o ceně zákroku. Na našem webu a v recepci je k dispozici ceník výkonů.

 Mohu přijít i bez objednání s akutní bolestí?

Ano, přijďte, pokud jste v našem centru zaregistrování. V akutním případě je nejlepší kontaktovat recepci ZCB a přímo se domluvit na nejvhodnějším termínu.

 Mohu se do ZCB objednat na dentální hygienu?

Ano, dentální hygiena je, kromě domácí péče o chrup, velice důležitou prevencí jakýchkoliv bolestivých a také následně nákladných problémů s chrupem nebo dásněmi. Četnost ošetření je individuální podle potřeb každého klienta.

 Kdy mám přijít s potomkem na první návštěvu zubaře?

Ideální je, přijít tehdy, když se Vašemu děťátku prořeže první zub a dále dle individuálního vývoje chrupu Vašeho dítěte a domluvy se zubní lékařkou. První návštěva by pro dítě neměla být spjata se stresem, strachem a po proplakané noci. Také naše hygienistka Vám ráda poskytne školení v péči o chrup od “prstáčků” po další pomůcky pro péči o dětský chrup.

 Poškozuje bělení zubů zubní sklovinu?

Dlouhodobé studie a výzkumy neprokázaly poškození zubní skloviny v důsledku bělení chrupu. Naopak, při použití laseru při bělení, tzv. bleachingu, dochází k vytvrzení zubní skloviny, která je odolnější proti usazování plaku, vytváření zubního kamene a zachytávání pigmentací. Tím se mimo jiné prodlužuje bělící efekt laserového bleachingu.

 Bolí bělení zubů?

Bělení zubů nebolí. Na dásně a na rty je před výkonem nanesen ochranný krém, který chrání měkké tkáně před účinky bělícího gelu a tepelným zářením. Zatímco probíhá bělení, můžete sledovat film nebo jen relaxovat se speciálním cinemizerem OLED

 Není amalgám zdraví škodlivý?

Škodlivost amalgámu není prokázaná a obsah rtuti je pro lidský organismus zanedbatelný. Pro úplnost je však třeba dodat, že v některých severských státech (Švédsko, Norsko, Dánsko) se amalgám již nepoužívá. Jako každý materiál má své výhody i nevýhody. Nevýhodou amalgámu je především jeho nevábný kovový vzhled a při rozsáhlých výplních schopnost zbarvit ošetřený zub až do tmavošeda. Také při výplních větších ploch hrozí riziko odlomení zubu. Výhodou jsou dobré mechanické vlastnosti.

 Proč mám chtít bílou výplň?

Především záleží na doporučení Vaši zubní lékařky podle typu kazu a Vašich estetických požadavcích.

 Mohu okamžitě jíst po ošetření zubního kazu?

Záleží na typu výplně. U fotokompozitních nebo skloionomerních výplní můžete kousat a tedy i jíst ihned. Amalgámové výplně tuhnou déle, ideální je najíst se nejdříve za dvě hodiny po ošetření.

 Opravdu je laser hvězdnou technologií?

V ZCB se mezi “hvězdy” určitě řadí. Pomáhá a usnadňuje jak ošetření samotné, tak i následné hojení. Je vhodný u celé škály výkonů, od léčby aftů a oparů, k prevenci zubního kazu, citlivých zubních krčků, při léčbě parodontózy, až po komplikované extrakce a další chirurgické zákroky.

 Trnou mi zuby při konzumaci studeného a teplého, co s tím?

Citlivost nebo bolestivost na různé teploty je nejčastěji způsobena odhalenými zubními krčky nebo hlubokým zubním kazem. Obojí Vám pomůžeme odstranit a vyléčit v ZCB, a to s využitím moderní laserové technologie.

 Co je to endodoncie?

Endodoncie je jedna ze specializací zubního lékařství, zabývající léčbou zubní dřeně a tkáněmi zubních kořenů. Jedním z nejčastějších zákroků je ošetření zubních kanálků. V dospělosti nemá zubní dřeň téměř žádnou regenerační schopnost a je-li infikována, nedokáže se sama vypořádat s infekcí, naopak se sama stává hostitelem. To může vést až ke vzniku toxinů a mikrobů, které se uvolňují do organismu. Endodontické ošetření v první fázi odstraní zbytky měkkých tkání uvnitř zubu, vydezinfikuje tvrdou zubní tkáň. Ve druhé fázi opracuje systém kořenových kanálků, aby mohl být hermeticky uzavřen. V poslední fázi je celý prázdný a vyčištěný prostor uzavřen, aby se v něm nemohly znovu usídlit mikroorganismy.

 Jak dlouho trvá ošetření zubních kanálků a je to bolestivé?

Ošetření zubních kanálků patří mezi časově náročnější zákroky, každý zub má různý počet kanálků a mnohdy je nutnost kvůli dodržení správného technologického postupu přijít vícekrát. S využitím laseru a jeho termických sterilizačních účinků se však riziko komplikací výrazně snižuje.

 Může přijít mé dítě na ošetření bez doprovodu?

Při nové registraci je nutná účast rodiče nebo zákonného zástupce. Zároveň můžete poskytnout souhlas s preventivními prohlídkami. Rozhodující je samozřejmě věk dítěte či mladistvého. Mladiství, starší 15 let a mladší 18 musí však doložit souhlas rodičů nebo zákonných zástupců s plánovaným nebo doporučeným zákrokem a jeho cenou. Souhlas může být písemný, elektronicky na e-mail: info@zubnicentrumberoun.cz

 Mohu zaplatit i postupně?

Snažíme se, aby naše ceny byly maximálně dostupné, ale v některých případech je nutné přemýšlet o dlouhodobém a radikálním řešení zdravotního problému, například u zubních náhrad nebo rozsáhlé rekonstrukce chrupu. Lékařka Vám může vyhotovit léčebný plán, kde bude mít uvedené jednotlivé kroky a jejich ceny. Plán si můžete v klidu doma rozmyslet a následně se rozhodnout.

 Máte v ZCB wi-fi?

Ano, máme v čekárně zabezpečené bezdrátové připojení k internetu. Přihlašovací údaje Vám sdělí na recepci.

 Koupím si v ZCB také zubní kartáčky a jiné zubní potřeby?

ZCB nabízí široké spektrum pomůcek pro ústní hygienu. S výběrem Vám ráda poradí hygienistka ZCB nebo školená recepční.

 Mohu v ZCB zakoupit dárkový poukaz na ošetření?

Dárkové poukazy můžete zakoupit na recepci ZCB především na bělení zubů a na zubní hygienu. Po domluvě s Vaší zubní lékařkou je možné zakoupit dárkový poukaz i na jiná ošetření pro Vaše blízké, kteří jsou registrovanými pacienty ZCB.


Nenašli jste odpověď na Vaši otázku? Napište nám.

Povinné údaje

Kontakty

Zubní centrum Beroun s.r.o.
Pod Haldou 64, 266 01 Beroun

[telefon] +420 311 621 973
[mobil] +420 777 643 645
info@zubnicentrumberoun.cz

© 2015 Zubní centrum Beroun s.r.o.
Pod Haldou 64, 26601 Beroun
IČ: 03590755
Webdesign Estetica Online